Członkowie

Lista członków Klubu Rotary Zielona Góra oraz zbiór najważniejszych informacji o nich

Imię i nazwisko Biogram
Dariusz Chabura

Urodzony w 1957 r. Z wykształcenia prawnik, z pasji gastronom. Przez wiele lat swojej zawodowej aktywności prowadził różne firmy z branży gastronomicznej. Poza pracą w gastronomii interesuje się historią i sportem. Zapalony wędkarz i miłośnik dobrej kuchni, którą chętnie sam przygotowuje. Od kilku lat działa również w „Odd fellows”. W Rotary Club od 1997 r. W latach 2016-2017 i 2017-2018 piastował urząd prezydenta klubu. Ponownie funkcję tę objął w 2019 r. i pełni ją również w obecnej kadencji 2020-2021.

Andrzej Rabenda

Rocznik 1943 r. Wykształcenie wyższe, z zawodu farmaceuta. W chwili obecnej jest na emeryturze. Jego hobby to literatura, muzyka i podróże. W szeregach rotarian już od 1993 r. Dwukrotnie, bo w latach 1998-1999 oraz 2018-2019, był prezydentem naszego klubu.

Krzysztof Wasiak

62 lata. Z wykształcenia jest elektronikiem. Pasjonuje się nowoczesnymi technologiami. Obecnie jest właścicielem firmy w branży informatycznej. Poza strukturami Rotary Krzysztof Wasiak aktywnie działa w ramach Komitetu Międzykrajowego Polska-Niemcy. Członek Rotary Club od 2006 r. W latach 2014-2015 pełnił funkcję prezydenta, natomiast w latach 2008-2009 sekretarza klubu. Obecnie pełni w stowarzyszeniu aż trzy funkcje: od 2016 r. ponownie jest sekretarzem, od 2010 r. jest przewodniczącym komisji klubowej Rotary Foundation, zaś od 2011 r. piastuje stanowisko oficera klubu ds. wymiany młodzieżowej.

Józef Maśko

Urodzony w 1946 r. we Francji. Do Polski przyjechał rok później. Studia ukończył w 1969 r. na Wyższej Szkoły Rolniczej we Wrocławiu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy) na wydziale Geodezji Urządzeń Rolniczych. Karierę w zawodzie geodety rozpoczął w Środzie Śląskiej, skąd w 1971 r. przyjechał do Zielonej Góry. Nadal aktywny zawodowo, prowadzi własną działalność gospodarczą jako rzeczoznawca majątkowy i geodeta. Członek założyciel Lubuskiego Stowarzyszenie Rzeczoznawców Majątkowych, którego przez 11 lat był przewodniczącym. Interesuje się sportem, był sędzią piłki siatkowej i nożnej, oraz turystyka górska. W ruchu Rotary aktywnie działa od 2010 r. W 2012 roku objął funkcję skarbnika Rotary Club Zielona Góra. Funkcję tę pełni do chwili obecnej.

Zenon Bambrowicz

Lat 70. Z wykształcenia jest inżynierem organizacji przemysłu, z bogatym życiorysem zawodowym. W kadencji 1998-2002 pełnił funkcję wiceprezydenta Zielonej Góry. Nadal aktywny zawodowo. Aktualnie jest Prezesem Zarządu Lubuskiej Izby Budownictwa w Zielonej Gorze, wiceprezesem Ogólnopolskiej Izby Gospodarki Nieruchomościami w Gdańsku oraz właścicielem firmy budowlanej. Jego pasją jest motoryzacja i turystyka. W Rotary Club działa od 15 lat. Przez dwie kadencje był prezydentem klubu.

Ryszard Chodorowski

Z wykształcenia inżynier mechanik. Obecnie prezes zarządu i współwłaściciel żagańskiej firmy ZW Galwanizernia Sp. z o.o. Interesuje się historią regionalną księstwa żagańskiego, turystyką i sportem, a w szczególności narciarstwem. Do Rotary Club Zielona Góra wstąpił w 2007 r. W roku 2010-2011 był XVII prezydentem Rotary Club Zielona Góra. W roku 2013 za działalność klubową otrzymał odznaczenie Paula Harrisa.

Zbigniew Czmuda

Urodzony w 1956 r. Ukończył studia ekonomiczne UMCS w Lublinie. Jest właścicielem Pałacu w Wiechlicach. Interesują go stare artykuły piśmiennicze. W Rotary Club od 1994 r.

Paweł Giza

44-latek z powodzeniem działający w branży spożywczej, handlu i cukiernictwie. Prowadzi piekarnię iGizmo, uhonorowany w 2016 r. ogólnopolskim tytułem Piekarza Roku. Ma wykształcenie wyższe. Jego hobby to literatura i sport. W szczególności zajmują go biografie oraz książki z dziedziny zarządzania i psychologii. Lubi podróże, fascynują go nowe technologie. Często wspiera działania społeczne i charytatywne, współpracuje z organizacjami pozarządowymi. W Stowarzyszeniu „Platan” pełni funkcję prezesa. W Rotary Club od 2007 r.

Zbigniew Haczkowski

Lat 81. Z wykształcenia technolog drewna – meblarz. Nadal pracuje w zawodzie. Od 27 lat prowadzi własną firmę MELACO Sp. z o.o., która zajmuje się produkcją elementów meblowych. Od zawsze związany z ta branżą. W przeszłości przez 26 lat pracował w fabryce mebli ZEFAM, gdzie pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. technicznych. Jego największe hobby to żeglarstwo. W latach 2000/2001 był prezydentem Rotary Club Zielona Góra.

Łukasz Lisowski

Rocznik 1976. Jest prokurentem w firmie deweloperskiej PKM Zachód. Jego hobby to gra w szachy. W Rotary działa od 2018 r.

Marek Łuczak

Urodzony w 1951 r. Posiada wykształcenie wyższe i tytuł inżyniera elektryka. Obecnie działa w branży producentów mebli i jest właścicielem firmy POLSET. W wolnych chwilach namiętny czytelnik książek i prasy. W Rotary Club od 2016 roku.

Krzysztof Edward Łukowiak

Rocznik 1966. Zawodowo realizuje się jako menadżer, człowiek interesu, biznesmen, szef. Ma wykształcenie wyższe. Ceni sobie kontakt z przyrodą. Do życia potrzebuje adrenaliny i poczucia rywalizacji. Pierwszego dostarcza mu nurkowanie, drugiego gra w golfa. W Rotary Club od 2013 r.

Marcin Polakiewicz

Wiek – 45 lat. Posiada wykształcenie wyższe ekonomiczne. Jest przedsiębiorcą i inwestorem. Działa w wielu branżach: turystycznej, gastronomicznej i motoryzacyjnej. W chwilach wolnych pasjonuje się motoryzacją, motorowodniactwem i narciarstwem. W Rotary Club od 3 lat. Jest również prezesem Fundacji Perły Ziemi Lubuskiej oraz członkiem Stowarzyszenia Lasy i Jeziora.

Tomasz Sadowski

Lat 39, wykształcenie wyższe. Wyższą Szkołę Integracji Europejskiej ukończył z licencjatem w specjalności biznes międzynarodowy na kierunku zarządzanie i marketing. Na Uniwersytecie Szczecińskim zdobył tytuł magistra ekonomii na specjalności turystyka. Obecnie jest właścicielem i prezesem zarządu firmy Euro Construct Sp. z o. o. Sp. K., która zajmuje się deweloperstwem i usługami budowlanymi. Interesuje się ezoteryką, lubi podróże, uprawia aktywnie cross fit, boks i jogę. Od 2019 r . jest członkiem Rotary Club w Zielonej Górze. Od kilku lat działa również w „Odd fellows”, wywodzącej się z Anglii dobrowolnej organizacji o charakterze dobroczynnym i samopomocowym.

Marcin Zegzuła

Lat 43. Na Uniwersytecie Zielonogórskim zdobył tytuł magistra edukacji techniczno informatycznej na wydziale mechanicznym. Inwestor i przedsiębiorca w branży spożywczej. Pasjonat sportu: narciarstwo, żużel a w szczególności piłka nożna która to towarzyszy mu od najmłodszych lat. Jest członkiem Rotary Club w Zielonej Górze od 2021 roku. Obecnie wiceprezes drużyny Lechia Zielona Góra.

Michał Glinka

urodzony 5.11.1992 r., przedsiębiorca, absolwent Metropolitan University of London na kierunku Law (with International Relations). Współwłaściciel spółki LUBUSKIE TAXI, rekomendowanego partnera flotowego Uber, Bolt, FreeNow, największej korporacji taksówkarskiej w województwie lubuskim. Udziałowiec GBP GROUP, konsorcjum motoryzacyjnego, właściciela marek WestGarage oraz AutoClinic. Hobby: podróże, jazda na nartach, kuchnie świata.

Patryk Mielczarek

Najmłodszy członek klubu - lat 29. Inżynier Informatyk. Tytuł zdobyty na Uniwersytecie Zielonogórskim. Właściciel firmy CreativeColib. Interesuje się sektorem IT, historią, sztukami walki, działalnością charytatywną i edukacją ekonomiczną. Od 2021 r. jest członkiem Rotary Club w Zielonej Górze. Od kilku lat wiceprezes i współzałożyciel Stowarzyszenia Niskie Składki. Założyciel Klubu "Mówcy Zielona Góra".

Marcin Trzos

Urodzony w 1984r. w Żarach. Wychowany w Krainie Wielkich Jezior Mazurskich. Od wielu jednak lat zawodowo i rodzinnie na stałe w Lubuskiem. Prywatnie spełniony mąż i ojciec dwóch cudownych córek. Wykształcenie wyższe magisterskie. Ukończone kierunki studiów: Wycena nieruchomości, Zarządzanie nieruchomościami, Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami oraz Zarządzanie i Marketing ze specjalnościami: zarządzanie małymi i średnimi przedsiębiorstwami oraz zarządzanie jakością. Zawodowo i z zamiłowania związany z branżą recyklingową oraz elektronicznych systemów bezpieczeństwa. Właściciel w firmie MT7 Systems, prokurent w EF-Recykling sp. z o.o. i EF-Elektrorecykling sp. z o.o.. Niespełniona miłość: GÓRY. W wolnym czasie pasjonat wycieczek, fotografii i filatelistyki. Niezmiennie wierny swoim wartościom i ideałom. Maksyma życiowa: SIC PARVIS MAGNA - wielkich czynów skromne początki.

Luiza Rybczyńska

Lat 39. Mama kochającej 9-letniej córki. Miłośniczka ziołolecznictwa oraz naturalnych metod leczenia, jak również zdrowego trybu życia i jedzenia. Właścicielka sklepu Zielarsko - Medycznego. Osoba aktywna, uwielbiająca pracę w grupie. Lubi wycieczki górskie, przyrodę, taniec, pływanie, czytanie, gotowanie i pieczenie.

Piotr Michalewicz

Urodzony w 1991. Ukończył UZ na wydziale mechanicznym, mąż i ojciec Nadii. Od początku drogi zawodowej związany z branżą automotive oraz transportem towarów. Od 5 lat właściciel restauracji oraz firmy cateringowej. Prezes klubu piłkarskiego MKS Odra Bytom Odrzański, której kiedyś był również zawodnikiem. W Rotary Club Zielona Góra od 2022.

Jakub Brudzyński

Dyrektor Biura Lubuskiej Izby Budownictwa w latach 2013 - 2017 . Wiceprezes zarządu Lubuskiej Izby Budownictwa od 2019 roku. Wiceprezes i założyciel klubu sportowego Sparta Zielona Góra. Przedsiębiorca budowlany. Miłośnik sportu, oddany mąż i ojciec. Rotarianin od 2022 roku.

Członkowie Honorowi

Lista najbardziej zasłużonych członków Klubu Rotary Zielona Góra

Imię i nazwisko
Zbigniew Haczkowski